Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Konalo se

V minulých měsících jsme měli to potěšení se s Vámi setkat na těchto seminářích, školeních a jiných společenských událostech, které jsme pro Vás připravili nebo se jich stejně tak jako Vy pouze účastnili. Věříme, že to byl pro Vás příjemně a efektivně strávený čas a že nás svoji návštěvou opět poctíte i na příštích akcích.  Děkujeme!

Účastnili jsme se veletrhu Otevíráme dveře vzděláním 2018 v prostorách VOŠ a SPŠE Plzeň. Pro účastníky veletrhu jsme měli připravenou soutěž, hlavní cenu DRON vyhrál po dramatickém losování student Ondřej Verner, gratulujeme.

Marbes consulting se jako Stříbrný partner zúčastnil 5. ročníku konference Rok informatiky, který se konal ve dnech 30. května až 1. června 2018 v Malevilu, Liberecký kraj. Toto tradiční setkání všech, pro které je důležitá či zajímavá elektronizace veřejné správy, se uskutečnilo pod záštitou Libereckého kraje. Odborná i společenská část konference probíhala v prostorách resortu Malevil, (Heřmanice v Podještědí 280,  Jablonné v Podještědí), kde v rámci jedné konference spolu diskutovali zástupci ministerstev, krajů, měst a obcí.

Za účast a podnětné diskuze Vám děkuje obchodní tým Marbesu, který vám byl k dispozici k osobnímu jednání po celé tři dny konference. 

Více o konferenci na stránkách Egovernmentu.

 

  Rok informatiky 2018

Marbes consulting se jako člen SPŘ (Společnost pro projektové řízení ČR) zúčastnil 23. až 24. května 2018 konference Projektový management ve Zlíně.
Konference projektový management 2018 je projekt realizovaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s profesionály z partnerských organizací.

Tématem 11. ročníku byl start vs. cíl:

  • Jak se projekt startuje a jak končí?
  • Je snazší projekt zahájit než dosáhnout cíl?
  • Jak správně provést start?
  • Lze vůbec dosáhnout cíl formulovaný během zahájení projektu?
  • Co předchází startu projektu?
  • Je možné projet špatně odstartovat a přesto dosáhnout cíl? A naopak?
  • Start, cíl, a co mezi tím?
  • A další související myšlenky a směry…

Děkujeme za vaši návštěvu a těšíme se s vámi za rok opět na shledanou ve Zlíně!

 Konference Projektový management 2017

Společnost Marbes consulting se tradičně zúčastnila konference Internet ve státní správě a samosprávě, která proběhla ve dnech 9. a 10. dubna 2018 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. 21. ročník této renomované mezinárodní konference byl zaměřen na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti a i letos přilákal více než 2000 hostů. Během dvoudenního programu se odehrálo zhruba 200 přednášek a diskusí a ve výstavní části se představilo přes stovku dodavatelů technologií a služeb. Dvoudenní program byl tradičně doplněn visegrádskou konferencí V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), kterou letos podpořil i Visegrádský fond.

Po oba dny Vám byl k dispozici náš obchodní tým Marbesu (stánek č. 16 v 1. patře kongresového centra Aldis) připravený odpovídat nejen na Vaše otázky k našim řešení (Portál občanaŽivotní prostředí, Identitní systém, aj.) a aplikacím (POLIXIS, HelpDesk, MAPIIO, aj.), ale také vnímat Vaše podněty a nápady k dalšímu rozvoji řešení PROXIO. 

Děkujeme za Vaši návštěvu stánku, inovativní nápady a podnětné diskuze.

Za tým Marbes

Ing. David Vychron
Marketing manager
MARBES CONSULTING s. r. o.

Foto z konference ISSS 2018 na našem facebookovém profilu.

Více o konferenci se dozvíte na stránkách ISSS 2018.

 

Marbes-stanek-ISSS-2017.jpg

Obchodní konzultant společnosti Marbes consulting Petr Kučerka se zúčastnil jarního golfového turnaje Magazínu Egovernment, který se uskutečnil jako oficiální doprovodný program konference ISSS v Hradci Králové, dne 8. dubna 2018 v Golf Club Poděbrady.

Vyhodnocení výsledků celého turnaje proběhlo v restauraci U královny Elišky v Hradci Králové, od 21 hodin jako součást večerního programu ICT Unie.

 

Tým Marbes

 

Golfový turnaj Magazínu Egovernment

Zástupci naší společnosti nemohli chybět na odborné konferenci Celostátní setkání městské a obecní policie, která se uskutečnila dne 25. dubna 2017 v hotelu Voroněž v Brně. Konference byla určena pro představitele měst zodpovědných za problematiku prevence, zástupce obecních a městských policií i Policie ČR, koordinátory prevence, poskytovatele služeb v prevenci a další odborníky. 

Při setkání s našimi kolegy jste měli možnost se dozvědět více o našem certifikovaném řešení pro městské a obecní policie - POLIXIS. Pokud jste se konference nemohli zúčastnit, a chtěli byste s námi projednat možnosti řešení POLIXIS, domluvte si přímo schůzku s naším obchodním zástupcem.

O našich certifikacích jste měli možnost se dočíst již v článku „Získali jsme certifikace řešení ‚POLIXIS - mobilní část‘ pro městské a obecní policie“, který jsme publikovali dne 3. března 2017 na našich webových stránkách a sociálních sítích.

Děkujeme Vám za účast a těšíme se s Vámi na dalších akcích opět na viděnou!

  

Policie.png

Zástupci společnosti Marbes consulting se zúčastnili semináře "eIDENTITA - UŽ JEN KRŮČEK", který se uskutečnil dne 27. března 2018 v Malostranské besedě v Praze, pod taktovkou Magazínu Egovernment. Jak již bylo mnohokráte vyřčeno, pololetí roku 2018 bude z pohledu českého e-Governmentu důležitým a zcela zásadním mezníkem. Na konferenci se hodnotil stav jednotlivých odvedených prací, připravenost naší veřejné správy a jejich komerčních partnerů. 

Několik otázek na které se v rámci konference odpovídalo:

Skutečně nám Elektronický občanský průkaz s čipem, datová schránka či jiná forma identifikace umožní komunikovat s veřejnou správou plnohodnotně z domova?
Pokud budou potřebovat doplňující údaje, budou se schopny jednotlivé úřady navzájem kontaktovat a nebudou požadovat jejich dodání občanem?
A samozřejmě otázka nejdůležitější, nebude toto pohodlí kompenzováno nižší bezpečností?

Více info o semináři zde.

 eIDENTITA - UŽ JEN KRŮČEK

Zástupci vývojového týmu společnosti Marbes consulting se zúčastnili 23. ročníku Veletrhu pracovních příležitostí, největšího veletrhu pracovních příležitostí zaměřeného na studenty a absolventy VŠ, který proběhl 21. března 2018 přímo v kampusu Západočeské univerzity v areálu na Borech v Plzni. V rámci veletrhu jste měli možnost navštívit náš stánek, kde jste s námi diskutovali o výběru vhodného budoucího zaměstnání a zaměření pro Vaši budoucí kariéru, třeba i u nás v Marbes consulting. Mimo to jste si s námi také mohli zasoutěžit o dron FUTURE ONE a další zajímavé ceny.

Všem výhercům ještě jednou gratulujeme a těšíme se s Vámi na viděnou v Marbesu nebo na další akci.

Děkujeme za Vaši návštěvu!

Za tým Marbes

Ing. David Vychron
Marketing manager
MARBES CONSULTING s. r. o.

 

Fota z Veletrhu si můžete prohlédnout na našich facebookových stránkách zde

 

Pojď s námi vyvíjet moderní aplikace

Zástupci společnosti Marbes consulting se zúčastnili slavnostního večera dne 20. března 2018 v Nové budově Národního muzea v Praze, v rámci něhož proběhlo Vyhlášení výsledků eOsobnost Egovernmentu 2018.  Soutěž eOsobnost Egovernmentu byla o hledání osobností státní a veřejné správy, které svojí aktivitou přispěly k realizaci, posunu či propagaci elektronizace veřejné správy v ČR v daném roce.

Nominace byly uděleny ve čtyřech kategoriích :

eOSOBNOST EGOVERNMENTU V KATEGORII OBCÍ: 

1. místo Richard Bureš, zástupce starosty, MČ Praha 1
2. místo Zdeněk Čížek, starosta obce Šebetov
3. místo Martin Major, starosta obce Krhovice

eOSOBNOST EGOVERNMENTU V KATEGORII MĚST: 

1.místo Radek Řechka, tajemník, MÚ Dobříš
2. místo Leona Slabochová, vedoucí odd. IT, MÚ Litoměřice
3. místo Bohumila Budková, tajemnice, MÚ Černošice

eOSOBNOST EGOVERNMENTU V KATEGORII KRAJŮ: 

1. místo Bohumil Pecold, vedoucí odd. projektů a síťové infrastruktury, Královéhradecký kraj
2. místo Patrik Merhaut, vedoucí ZOS, Zdravotnická záchranná služba, Středočeský kraj
3. místo Jana Vildumetzová, hejtmanka, Karlovarský kraj

eOSOBNOST EGOVERNMENTU V KATEGORII CENTRÁLNÍCH ÚŘADŮ: 

1. místo Roman Vrba, ředitel, odbor eGovernmentu, MV ČR
2. místo Kateřina Arajmu, generální ředitelka, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
3. místo Miloslav Marčan, ředitel odboru informatiky, MPO ČR

vyvrcholením pak bylo udělení hlavní ceny eOSOBNOST EGOVERNMENTU ZA CELKOVÝ PŘÍNOS, kterou obdržel: 

Ing. Petr Kuchař, ředitel, odbor hlavního architeka, MV ČR

Všem srdečně gratulujeme a přejeme mnoho sil a elánu do dalších let!

 

Slavnostní večer se konal pod záštitou:  

Ing. Vladimíra Dzurilly, generálního ředitele SPCSS,

JUDr. Jaroslava Strouhala, náměstka pro řízení sekce ICT MV ČR,

Mgr. Zdeňka Zajíčka, prezidenta ICT unie.

 

eOsobnost Egovrnmentu 2018

Zástupci společnosti Marbes consulting se zúčastnili semináře jednotné digitalizace pořádaného společností info.com, který se věnoval problematice, která letos vrcholí a to především díky nařízení EU. Hovořilo se tedy jak o  Portálu občanaGDPR tak eIDAS a souvisejících záležitostech, jakými je například procesní modelování agend, portál občana, sdílení dat veřejné správy atp. Hlavními diskutujícími byli zástupci MV ČR, dále ICT Unie, SZR a další.

 

Finiš pod taktovkou EU