Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Novinky

Portál občana města s kontrolní aplikací pro pracovníky v terénu byl zařazen do přehledu pozoruhodných produktů pro rok 2020.

Více informací naleznete zde.

 

Projekt "Elektronické služby královského horního města Příbram" získal třetí místo v kategorii projekty měst v rámci čtrnáctého ročníku soutěže "Egovernment The Best 2019".

Projekt, který byl spolufinancován z dotační výzvy IROP č. 28, jsme realizovali jako generální dodavatel a zahrnoval mj. oblasti portál občana, inteligentní formuláře, vytvoření automatizovaných integračních vazeb mezi portálem a AIS a mobilní aplikaci poskytující infoservis občanům a práci v terénu pracovníkům úřadu.

Cenu si za město Příbram převzala místostarostka Mgr. Zorka Brožíková.

 

 

Od ledna 2019 došlo ke změně licenčních podmínek nových verzí JAVA ORACLE. Na základě toho společnost MARBES CONSULTING s.r.o. vydává níže uvedené vyjádření:

 

Aplikace a komponenty „PROXIO“ jsou vyvíjeny tak, aby dosáhly maximální zpětné kompatibility a podpory JAVA 8, která není zatížena žádným licenčním programem a je volně šířena. JAVA je interní součástí PROXIO a je distribuována s PROXIO tak, aby se zákazník o verze JAVA nemusel starat. Důraz je kladen na bezpečnost, stabilitu a také na ochranu proti proprietárnímu uzamčení (vendor lock-in), které je závislé na produktech a službách konkrétního subjektu či výrobci SW komponent. Tím je tedy myšlena i firma ORACLE.

 

V současné době není potřeba licence JAVA ORACLE pro PROXIO produkty nijak řešit. Pokud by v budoucnu tomu bylo jinak, budeme vás s dostatečným předstihem informovat. 

Po několikaleté pauze jsme se v pátek 14. 6. 2019 opět zúčastnili již 9. ročníku charitativního Futsalového turnaje IT firem. A ač tým Marbes consulting bojoval ze všech sil, obsadil nakonec 6. místo. Kolegům velké díky za reprezentaci firmy!

Podpisový portál (elektronická podpisová kniha) byl zařazen mezi pozoruhodné IT produkty pro rok 2019

Více o samotném produktu naleznete zde.

 

 

Společnost MARBES CONSULTING s.r.o. pro rok 2019 připravila nové řešení k podpisu a pečetění elektronických dokumentů. Podpisový portál je jednoduchou, ale promyšlenou webovou aplikací, která umožňuje rychlé úkony tvorby, editace a podpisu elektronických dokumentů ve formátu PDF.

Zkušenosti z projektů nového standardu spisové služby v posledních několika málo měsíců ukázaly, že organizace veřejné správy postrádají multiplatformní nástroj pro efektivní elektronické podepisování dokumentů.

Společnost MARBES CONSULING s.r.o. tak připravila řešení, které navazuje na další komponenty správy dokumentů, především pak umožňuje přehlednou přípravu a samotné podepisování jednoho či více dokumentů. Podpisový portál je připraven tak, aby vyhověl běžnému rozdělení rolí v procesu podpisu, tedy přípravě a kontrole správnosti dokumentu určeného k podpisu a v druhém kroku rychlému podpisu jednoho či více dokumentů najednou.

Podpisový portál soustředí je schopen přijímat dokumenty dalších systémů a po procesu podpisuje je automaticky vracet do zdrojové aplikace. Stává se tak zásadním nástrojem pro podepisování elektronickými prostředky v celé organizaci.

Portál je aktuálně nasazený v rámci Západočeské univerzity. Dále jsou připravovány projekty pro mnohé další zákazníky. Pokud Vás možnost rychlého elektronického podpisu zaujala, obraťte se prosím na speciality obchodu – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..