Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Novinky

Zástupci naší společnosti nemohli chybět na odborné konferenci Celostátní setkání městské a obecní policie, která se uskutečnila dne 25. dubna 2017 v hotelu Voroněž v Brně. Konference byla určena pro představitele měst zodpovědných za problematiku prevence, zástupce obecních a městských policií i Policie ČR, koordinátory prevence, poskytovatele služeb v prevenci a další odborníky. 

Při setkání s našimi kolegy jste měli možnost se dozvědět více o našem certifikovaném řešení pro městské a obecní policie - POLIXIS. Pokud jste se konference nemohli zúčastnit, a chtěli byste s námi projednat možnosti řešení POLIXIS, domluvte si přímo schůzku s naším obchodním zástupcem.

O našich certifikacích jste měli možnost se dočíst již v článku „Získali jsme certifikace řešení ‚POLIXIS - mobilní část‘ pro městské a obecní policie“, který jsme publikovali dne 3. března 2017 na našich webových stránkách a sociálních sítích.

Děkujeme Vám za účast a těšíme se s Vámi na dalších akcích opět na viděnou!

  

Policie.png

Vážení zákazníci, partneři a jiní zainteresovaní,
dovolte nám vám oznámit, že právě vyšlo nové číslo našeho firemního magazínu Marbes NEWS s pořadovým číslem 13.

Hlavním tématem tohoto časopisu je Otevřený úřad a s ním spojený Portál občana a Identitní systém . Přejeme Vám příjemné čtení!

Vzhledem k tomu, že Marbes NEWS je určen právě vám, budeme velice rádi, pokud se k našemu časopisu vyjádříte a napíšete nám, co byste v takovém časopisu uvítali, očekávali nebo co vám tam ještě chybí. Vaše náměty a názory nám prosím posílejte na emailovou adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Děkujeme.


Marbes NEWS, 13. číslo (duben 2017)

Společnost Marbes consulting se tradičně účastnila konference Internet ve státní správě a samosprávě, která proběhla ve dnech 3. a 4. dubna 2017 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jubilejní 20. ročník této renomované mezinárodní konference byl zaměřen na reformu veřejné správy, rozvoj egovernmentu a informatizaci společnosti.

Po oba dny Vám byl k dispozici náš obchodní tým Marbesu připravený odpovídat nejen na Vaše otázky k našim řešení (Otevřený úřadŽivotní prostředí, Identitní systém, aj.) a aplikacím (POLIXIS, HelpDesk, MAPIIO, aj.), ale také vnímat Vaše podněty a nápady k dalšímu rozvoji řešení PROXIO. 

Děkujeme za Vaši návštěvu stánku, inovativní nápady a podnětné diskuze.

Těšíme se s Vámi opět na viděnou na další akci! 

Za tým Marbes

Ing. David Vychron
Marketing manager
MARBES CONSULTING s. r. o.

 

Více o konferenci se dozvíte na stránkách ISSS.

 

Marbes-stanek-ISSS-2016.jpg

Společnost Marbes consulting se stále zajímá o adopci moderních technologií, a to zejména ve dnes aktuálním tématu cloudových řešení. Již před více než rokem proběhlo nasazení technologie Docker na provoz aplikací a kvality vybraného řešení prokazuje bezproblémový chod a jednoduchá údržba. V současné době jsou provozovány desítky kontejnerových aplikací pro provoz napříč odděleními a testuje se plně automatizované řešení správy vývojového a testovacího prostředí, které bude připravené provozovat stovky kontejnerů. Tyto pozitivní zkušenosti spustily další vlnu výzkumu využití platformy Docker pro provoz aplikací u zákazníků.

Obecný popis docker

Cloud je ve světě informačních technologií nejčastěji znějícím slovem posledních let a cloudové technologie zásadně změnily přístup k provozu aplikací všech velikostí. Velké společnosti jako Microsoft, IBM, HP, VMware, Amazon a další nás kontinuálně zahrnují novinkami ve svých cloud řešeních, ovšem společnou vlastností je podpora platformy Docker.

Podtitulek platformy Docker nám ve zkratce sděluje, že cílem je sestavit, doručit a provozovat aplikace, jakékoliv a kdekoliv. Takzvané kontejnery jsou připravené aplikace včetně všech potřebných nastavení a je možné je nasazovat i přenášet tam, kde je platforma podporována. Místem provozu může být kterýkoliv běžný cloud, např. Amazon Web Services, Google Cloud Platfrom, IBM Bluemix nebo i váš privátní cloud VMware vSphere.

Množství podporujících společností a připravených kontejnerů nám za necelé čtyři roky existence dokázaly, že Docker je velmi spolehlivou a výkonnou platformou pro provozování aplikací.

 

Dne 21. února 2017 předal předseda Technologické agentury ČR Petr Očko řediteli odboru archivní a spisové služby Ministerstva vnitra ČR Jiřímu Úlovci výsledek výzkumu, jímž je prototyp softwarového řešení pro elektronické zpracování archiválií ELZA.

Softwarové řešení ELZA slouží k tvorbě archivního popisu. Řešení bylo vytvořeno na základě nových pravidel pro zpracování archiválií, jejichž zavedení přináší standardizaci popisu archiválií v souladu s mezinárodními normami a umožňuje tím i výměnu dat mezi paměťovými institucemi doma i v zahraničí.

„ELZA je jedním z pilířů probíhající technologické inovace českého archivnictví. Je plně srovnatelný s obdobnými systémy v zahraničí, v některých ohledech je dokonce překonává,” uvedl Martin Bunček, místopředseda TA ČR. (převzato z webu www.tacr.cz)

Marbes consulting se účastnil projektu ELZA jako jeden z hlavních řešitelů. Jeho podíl se týkal především vlastního vývoje softwarového řešení formou programátorských a analytických prací. Projekt byl realizován jako veřejná zakázka na služby v aplikovaném výzkumu a vývoji s využitím inovativního přístupu tzv. předkomerčního zadávání veřejných zakázek („pre-commercial public procurement“ PCP).

Více informací naleznete na www.tacr.cz 

 

Společnost Marbes consulting vám s potěšením oznamuje, že splnila kritéria Inspekce IT/IS v rozsahu zákazníkem definované funkcionality a etalonu provedené dle schváleného metodického pokynu IO-F-CLIETA pro produkt POLIXIS - mobilní část, verze 4-16.0 - Ověření funkcionality mobilní části POLIXIS pro práci strážníků v terénu, popsané v příručce Operační řízení událostí, kapitole Operační řízení z terénu, platné od 24. 2. 2017 a pro - Ověření shody technických a organizačních opatření stanovených výrobcem pro mobilní platformu POLIXIS s požadavky zákona č. 101/2000 Sb., §13, platné od 28. 2. 2017.  

 

Certifikat-IC-20170202.png Certifikat-IC-20170203.png